O mnie

O mnie

MARLENA SZTAMBORSKA

Urodzona w 1995 roku w Warszawie. Obecnie studiuje grafikę na Europejskim Wydziale Sztuk. Uczyła rysunku i malarstwa m. in. w szkole Domin, Creativity oraz Adedu.

W swoich pracach łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy charakteryzują się niemalże fotograficznym ukazaniem kobiet łącząc ekstrawaganckie przełamanie szybkimi ruchami z niekontrolowanymi plamami. Są to zamalowane płótna pełne namiętności, uczuć i myśli. Z obrazów bije kolor, głębia i dbałość o detale. Z twarzy i ruchów dam wychodzą emocje tworzące niedopowiedziane historie. Nastrój, nostalgia i piękno – to chce przekazać nam artystka, byśmy zajrzeli głębiej w nasze zakamarki dusz. Jej obrazy olejne pojawiają się w galeriach sztuki współczesnej.

Zajmuje się także rysunkiem. Posiada na koncie zlecenie prywatne obejmujące ponad 30 prac w technice ołówkowej.

Od połowy roku 2019 prowadzi swój kanał w serwisie YouTube, gdzie w poniedziałki o godzinie 18.00 publikuje materiały dotyczące rysunku, malarstwa, książek i dzielenia się własnym doświadczeniem.

Zawodowo zajmuje się prowadzeniem prywatnych zajęć. Przygotowuje swoich uczniów na studia artystyczne, pomaga w opracowaniu teczki oraz uczy rzemiosła artystycznego. Więcej informacji znajdziesz w serwisie e-korepetycje.org.

WYSTAWY

03/2018 – Wystawa pt. „Kobieta” w galerii Ad-hoc przy Ośrodku Kultury “Arsus”
06/2018 – Wystawa pt. „Kobieta” w Galerii “Oko Podkowy” w Podkowie Leśnej podczas Festiwalu Otwartych Ogrodów
12/2019 – Wystawa pt. „Czekając” w galerii „Łysego Pingwina” organizowana przez Galerię Uległą
03/2019 – Wystawa zbiorowa pt. „Człowiek z natury” przy ul. Chmielnej 98 w Warszawie
06/2019 – Wystawa zbiorowa pt. „Wystawa akwareli” przy ul. Chmielnej 98 w Warszawie
11/2019 – Wystawa zbiorowa pt. “Grafika artystyczna – dyplomy 2019” w Domu Kultury Portiernia w Warszawie